Techniky využívané při zdobení křišťálu

Věříme, že křišťálové sklo a lidská ruka spolu fungují ve vzácné symbióze. Jedinými hranicemi jsou představivost dekoratéra a vlastnosti křehkého materiálu. Proto jsou manuální dekorační techniky stále základem produkce Blažek Glass.

Nahlédněte do zákulisí a přečtěte si více o možnostech dekoračních technik, které naši zkušení skláři mají při zdobení křišťálového skla.

Ruční broušení skla

Ruční broušení skla

Tuto dekorační techniku zná lidstvo už od časů staré Mezopotámie. V českých zemích se broušení rozšířilo v polovině 17. století. Od té doby se technika samotná značně vyvinula, ale stále platí, že je velmi náročná. Vyžaduje manuální zručnost, kvalifikaci a talent, ale také fyzickou zdatnost brusiče.

Broušení umožňuje vytvořit jak klasické, tak moderní vzory, které dají vyniknout kráse skla, zejména křišťálového.

Prohlédnout broušený křišťál

Malování a kresba

Už v 6. století našeho letopočtu v Byzantské říši lidé malovali na sklo smalty a následně ho vypalovali. Malba i perokresba na sklo jsou velmi složité procesy. Malíř musí mít technické znalosti, představivost, invenci a výtvarný talent.

Při vypalování se odstíny barev mění, je tedy třeba znát chování jednotlivých odstínů. Díky procesu vypalování se barvy stávají velmi odolnými a trvanlivými.

Tato technika umožňuje vytvořit jakýkoli motiv, ať už podle existující předlohy, nebo na základě požadavků zákazníka.

Prohlédnout malované pilníky nebo objednat malovaný kus na zakázku pro vás.

Malování a kresba
Hranování skla

Hranování skla

Tato technika je blízká broušení. Zatímco při broušení se používá hrana kotouče, hranování pracuje s jeho plochým povrchem. Vyžaduje extrémně kvalitní materiál a naprostou přesnost brusiče.

Více i zakázkovém hranování

Rytí skla

Rytí je jednou z nejnáročnějších dekoračních technik. Rytec je jako sochař, který vytváří bas-reliéf na skleněném povrchu, často bez návrhu, pouze na základě vlastní invence. Vzory vznikají pomocí velmi drobných nástrojů, které umožňují precizní detailní práci. Výsledkem je vždy originální kus, který nese nenapodobitelný styl konkrétního umělce - rytce.

Více o rytinách na zakázku

Rytí skla
Set dekorovaných pilníků na nehty - Moderní dekorační techniky

Moderní dekorační techniky

Jako každá umělecká disciplína, i zdobení skla se stále vyvíjí a objevují se nové a nové techniky. V Blažek Glass v současné době využíváme pískování, tisk, nebo lepení kamínků značky Swarovski. Tyto techniky lze také pro efektní výsledky vzájemně kombinovat.

Prohlédněte si naše produkty podle kategorií

Díky ruční výrobě mohou být naše dekory upraveny na zakázku a mohou být dodávány i v malých sériích ať už se jedná o set brandových skleněných pilníků nebo o originální broušenou whisky lahev. Pro více informací prosím přejděte do sekce Zakázková výroba křišťálu.

 • Zobrazit kategoriiOriginální skleněné pilníky na nehty a rašple

  Skleněné pilníky na nehty a rašple

  Naše patentované skleněné pilníky na nehty najdou uplatnění doma i v profesionálních salonech. Zvolte nedekorované pilníky a přidejte své logo, vyberte si z řady barevných variant či luxusních pilníků s kamínky značky Swarovski.

  Link
 • Zobrazit kategoriiInteriérový křišťál

  Interiérový křišťál

  Dodejte jakémukoli interiéru punc originální krásy. Tu správnou náladu doladí barvy našich LEC lamp. Tak, teď je to perfektní perfektní.

  Link
 • Zobrazit kategoriiTrofeje a ocenění

  Trofeje a ocenění

  Završte svou sportovní či společenskou událost jedinečným upomínkovým předmětem z křišťálu. Na detailech záleží.

  Link
 • Zobrazit kategoriiKřišťálové kremační urny

  Křišťálové kremační urny

  Oslava pomíjivosti lidského života v nesmrtelné kráse křišťálu. Naše urny jsou důstojnou schránkou pro popel všech milovaných.

  Link
 • Zobrazit kategoriiZakázková výroba křišťálu

  Zakázková výroba křišťálu

  Máte svou vlastní představu? Podělte se o ni s námi a naši zaměstnanci jí rádi vdechnou život.

  Link